gerd eva

Jesteśmy „młodym“ dynamicznym małżenstwem Gerd i Ewa, mamy wspólną pasję, miłość do wsi i zwierząt.

Kilkdziesiąt lat żyliśmy i pracowaliśmy w Monachium i Berlinie, kompensatą hektycznego życia w dużym mieście, były wypady na wieś.


Podczas krótkiego urlopu u znajomych w Ameryce południowej poraz pierwszy poznaliśmy te cudowne zwierzęta. Zafascynowały nas pięknem i inteligencją. Nasz przyjaciel (peruwiańczyk studjujący w Berlinie) powiedział:“ nigdy nie patrz Alpace w oczy, bo zakochasz się bez pamięci.“ To była miłość od pierwszego wejrzenia.


Informowaliśmy się o hodowli, opłacalności całego przedsięwziecia i przyszłości hodowli w europie,
zdaliśmy egzamin upoważniający do prowadzenia hodowli w niemczech.
Ukształtowani przez summienność i milość do zwierząt założyliśmy w 2008 roku hodowlę Alpak.

AFF Hof640px046To nasza wspólna pasja tak więc uzupełniamy się doskonale jako Team w zarządzaniu, hodowli i pielęgnacji naszych pupilków . Alpaki stoją dla nas na pierwszym miejscu!!! Kiedy jest im dobrze jest i nam jest dobrze.
Pierwsze fascynujące doświadczenia z tymi egzotycznymi zwierzętami potwierdziły słuszność decyzji, sama ich obecność, obserwowanie ich zachowania wywołuje uśmiech na twarzy i uczucie szczęścia. Są inteligentniejsze od koni. Rozpoznają domowników nawet po dłuższej nieobecności. Obcy muszą sobie zasłużyć na bliski kontakt np. marchewką.

W 2013 odbyła się narada rodzinna o przyszłości nierentownego małego gospodarstwa rodziców w Łęce.
Po dłuższych namysłach postanowiliśmy przenieść część hodowli do polski. W tej pięknej okolicy nad brzegiem Wisły zaczeliśmy przekształcać nasze stare siedlisko w oazę odpoczynku. Ta mała wieś pod Puławami zachwyciła odwiedzających nas przyjaciół z niemczech. Mili, uczynni i otwarci na wszystko co nowe, mieszkańcy tej małej wsi potwierdzili słuszność naszej decyzji.

Gerd

gerd

Kaufmann,

übernimmt die organisatorischen Verantwortungen im  Bereich dieser Tiere, ist zuständig für das Zuchtmanagement


Ewa

eva

gelernte Bürokauffrau

welche Ihren Beruf in die Alpakazucht umsetzt, ist zuständig Handling und Marketing der Alpakas.


Ciche oase

Für unseren Gästen und Besuchern eine Wohlfühloase am Rande der Stadt Pulawy in einer hektischen Zeit.