Wełna Alpaki jest produktem naturalnym sprzyjającym zdrowiu
O zdrowiu myślimy rzadko gdy jesteśmy zdrowi.
Idealna kołdra to taka, która jest puszysta, miękka i lekka – tak jak alpacza wełna!
Na sen przeznaczamy średnio 25 lat naszego życia. Warto, więc zadbać, aby czas ten upłynął nam w naprawdę komfortowych warunkach.


Na rynku można znaleźć kołdry o różnych właściwościach: antyalergiczne, trzymające ciepło, lekkie, z naturalnych tworzyw. Jednak dokonując zakupu, bardzo często jesteśmy stawiani przed trudną decyzją wyboru jednej spośród tych cech. Kołdra z naturalnego włókna alpaki jest inna – spełnia wszystkie, nawet te najbardziej wyszukane kryteria.

slider8

Jest ona szczególnie polecana alergikom: włókno alpaki nie zawiera lanoliny, co uniemożliwia rozwój roztoczy kochających piankę, poliester i puch. Jest też idealne dla osób uczulonych na pierze czy owczą wełnę, a co równie ważne, nie wymaga obróbki chemicznej – wystarczy wyprać ją w ekologicznym mydle. Wszystko to sprawia, że każdy alergik pokocha taką kołdrę, a rano będzie rześki i uśmiechnięty.
Naturalne włókno alpaki ma także właściwości termoregulacyjne. Te, żyjące od wieków na zboczach And którego zrobione są nasze kołdry, zachowuje swoje termoregulacyjne właściwości, dostosowując się do zmian temperatury.zwierzęta, musiały przystosowywać się zarówno do wielkich mrozów, jak i wielostopniowych upałów. Dzięki temu ich runo jest cudem natury – potrafi dostosować się do każdej temperatury.